[Firma] Lampy nowej generacji - Canaluminair

  • By Canaluminair
  • Kategoria Budownictwo
  • Lokalizacja Poznań

UWAGA! To ogłoszenie ma więcej niż 3 miesiące. Oferta może być już nieaktualna!

Szczegóły

Co warto wiedzieć o świetle, czyli czym są lumeny oraz luxy?
Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że światło odgrywa w naszym życiu ważną rolę – przed wiekami, kiedy nie dysponowaliśmy sztucznym oświetleniem istotnie regulowało nasz rytm funkcjonowania. Dzisiaj możemy pracować i wykonywać czynności dnia codziennego nawet po zmroku. Kiedy światła jest zbyt mało, zaczynamy czuć się zmęczeni, pojawiają się trudności z koncentracją, a u niektórych nawet depresja. Mówiąc o świetle, warto wspomnieć o charakteryzujących go parametrach – ich znajomość pozwala wybrać źródło światła dopasowane do własnych potrzeb. Tym razem skoncentrujemy się na natężeniu światła.
Co to jest natężenie światła?
Kiedy mówimy o natężeniu światła, mamy na myśli gęstość strumienia, jakie pada na oświetlaną powierzchnię. Mówiąc nieco inaczej, jest to gęstość, jaką charakteryzują się promienie świetlne. Gdy natężenie światła rośnie, poprawie ulega ostrość obrazu – staje się on bardziej wyraźny. Wybierając oświetlenie, należy pamiętać, że kwestia natężenia jest jedną z bardziej istotnych – kiedy jest ono zbyt duże, mogą pojawić się nie tylko problemy ze wzrokiem, ale również bóle głowy.
Jaka jest jednostka natężenia światła?
Jednostkami natężenia światła są lux oraz lumen – to właśnie one są używane wtedy, kiedy chcemy opisać jasność, z jaką świeci oświetlenie ledowe. Bardzo często używane są one wymiennie, co sprawia, że wiele osób ma poważne wątpliwości dotyczące tego, co terminy te oznaczają – tymczasem ich znaczenie jest odmienne. Luksy opisują, jak dużo światła pada na oświetlaną powierzchnię, natomiast lumeny odnoszą się do ilości światła, jaka uwalniana jest przez źródło.
Czym jest lux?
Lux jest jednostką natężenia światła, której nazwa wywodzi się z języka angielskiego – w dosłownym tłumaczeniu oznacza po prostu światło. Jeśli chcesz określić liczbę lumenów, które padają na metr kwadratowy powierzchni, sięgniesz właśnie po luxy. Co to oznacza w praktyce? Luxy nie mówią o intensywności oświetlenia, a wskazują na obszar, który oświetlany jest przez strumień świetlny.
Czym jest lumen?
Lumen jest jednostką miary strumienia świetlnego – mówi o całkowitej mocy światła, jaką emituje wybrane przez nas źródło. Kupując lampę czy oprawę LED, musisz pamiętać, że im więcej lumenów, tym więcej światła zapewni Ci wybrane źródło. Lumeny to jednostka wykorzystywana między innymi wtedy, kiedy naszym celem jest obliczenie, jak bardzo wydajne jest dane źródło światła.
Jakie źródło oświetlenia LED wybrać?
Wybór ledowych opraw oświetleniowych jest obecnie ogromny – z łatwością znajdziesz nowoczesne produkty, które oświetlą wybraną przez Ciebie powierzchnię, a jednocześnie przyczynią się do oszczędności prądu. Na uwagę zasługuje między innymi reflektor zewnętrzny LED szerokostrumieniowy 30W CANALUMINAIR W/B 14-03/03 z ogranicznikiem i przegubem. Możesz sięgnąć również po reflektor zewnętrzny LED szerokostrumieniowy 30W CANALUMINAIR W/B 14-03. Bez względu na to, co ostatecznie wybierzesz, możesz mieć pewność, że będzie to po prostu produkt, którego zastosowanie jest bardzo szerokie. Wskazane reflektory świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku obiektów przemysłowych, jak i budynków mieszkalnych.
Nazwa (Produkt)Lampy nowej generacji - Canaluminair
Ogłoszenieprywatne
Dodano29.11.2023
MiastoPoznań
StanNowy

Opinie

Dodaj opinię